Galicyjskie Targowisko Instrumentów
odbędzie się 28 maja 2022
w godzinach 11:00 – 22:00
w Kasztelu – Dwory Karwacjanów
i Gładyszów w Szymbarku
Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny.
Jeśli jesteś twórcą instrumentów i chcesz mieć swoje stanowisko,
zgłoś się przez formularz: LINK
Serdecznie zapraszamy.
***
Galicyjskie Targowisko Instrumentów to nowe zdarzenie poświęcone sztuce tworzenia instrumentów muzycznych, muzykowaniu i tańcom, dedykowane miłośnikom wielobarwnego świata muzyki. Odbędzie się w wyjątkowym i bogatym w tradycje regionie, w przepięknym renesansowym Kasztelu w Szymbarku.
Na targowisko zapraszamy twórców instrumentów z bliskiej okolicy, z całej Polski i sąsiadujących krajów. Z instrumentami tradycyjnymi, lutniczymi, historycznymi, rekonstruowanymi i autorskimi. Zapraszamy profesjonalistów i amatorów. Pasjonatów.
Zapraszamy też osoby reperujące instrumenty, dostawców materiałów lutniczych, stroicieli, kolekcjonerów, muzykantów, badaczy, muzealników, instrumentalistów oraz wszystkich tych, których ponosi ciekawość.
Na targu instrumenty będzie można nie tylko obejrzeć.
Na targu będzie można na instrumentach zagrać,
instrumentów posłuchać,
o instrumentach porozmawiać,
proste instrumenty zrobić,
wymarzone instrumenty kupić,
doskonałe instrumenty sprzedać.
A przy tym napatrzeć się, nasłuchać, nagrać
i do muzyki przetańczyć cały dzień!
Oprócz wystaw lutników i rzemieślników w ramach targowiska zaplanowane są: indywidualne prezentacje twórców, opowieści, wykłady tematyczne, koncerty, wystawa fotograficzna, warsztaty robienia prostych instrumentów, warsztaty muzyczne, wspólne granie do tańca, całodzienna zabawa i nauka tańców tradycyjnych.
Miłośnicy spontanicznego muzykowania i tańców będą mogli grać i tańczyć ile im sił i fantazji wystarczy! Chętnych do zabawy i muzykowania wspomogą warsztaty prowadzone przez mistrzów w swoim fachu.
Galicja to miejsce szczególne. To przestrzeń spotkania wielu kultur, które pozostawiły ślad w tradycjach, stylach muzycznych i praktykach wytwórczych.
Serdecznie zapraszamy!
Ps. Jadąc na targowisko, zabierz instrument, na którym grasz. Przeszukaj domowe zakamarki. Może masz zakurzony, zdekompletowany skarb? Na targu znajdziesz pomocną osobę, która nada mu nowe życie. A może masz śpiewnik, zdjęcia, wspomnienia o muzykantach bądź twórcach instrumentów? Weź te pamiątki ze sobą. Podziel się swoją opowieścią.
Wyszynk i zapewne też smakołyki przygotują koła gospodyń wiejskich.
Partnerzy projektu:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów
Gorlickie Centrum Kultury
Ośrodek Kultury Gminy Gorlice
Muzeum Ziemi Bieckiej
Fundacja Muzyka Odnaleziona
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
Centrum Kultury i Promocji Gmina Bobowa
Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej
Zespół Serencza / Stowarzyszenie Promocji Twórczości Łemkowskiej